DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ 2022/2023

Dny otevřených dveří budou v tomto školním roce realizovány vždy jeden určený den v měsíci, dle uvedeného rozvrhu. V tento den je možné přijít se podívat do výuky v kterémkoli trojročí. Je však potřeba si rezervovat své místo na emailu info@zskristal.cz, protože kapacita této formy návštěvy je omezená. 

V průběhu návštěvy se budete moci volně pohybovat po škole a navštívit třídy, jejichž výuka Vás zajímá jako pozorovatelé. Máme za cíl zprostředkovat návštěvníkům maximálně přirozený vhled do školy, proto nedochází k žádným specifickým změnám v rámci DOD. Vidíte syrovou realitu školy. Naši žáci jsou na pozorovatele zvyklí, proto pro ně nepředstavují rušivý element a nemají potřebu se chovat jinak, než obvykle.

Ideální je strávit ve škole celé dopoledne, ale pokud to není ve Vašich časových možnostech, je potřeba se přizpůsobit rozvrhu a vyučovacím blokům. Vstup a výstup z budovy je chráněn čipy, a proto Vás vždy musí někdo doprovodit, čehož obvykle nejsme schopni v průběhu bloku.

S sebou jsou třeba přezůvky a pokud jdete s dítětem na celé dopoledne, nezapomeňte mu vzít svačinu. Návštěva by neměla působit rušivě na výuku, proto prosím pečlivě uvažte účast mladších sourozenců.

Scházíme se vždy v 7:45 u bočního vchodu od parkoviště haly ASVAJ a pokaždé Vás doprovází pracovník školy (čipy, orientace po budově apod.). Vyčkejte prosím jeho příchod. 

Při dni otevřených dveří probíhá standardní výuka a průvodci většinou nemají prostor pro případné diskuze nad systémem praxe ve škole. Pokud ho chcete hlouběji pochopit, využijte prosím hromadné informační setkání, které se tomu bude podrobně věnovat nebo se zeptejte dětí o přestávce 😉 Informační setkání proběhne 12.10.2022 a 29.3.2023 v 16:00. (Obsah setkání je totožný, jde jen o jarní a podzimní příležitost vyberte si, dle svých možností.)

Pokud se na rezervovaný DOD nemůžete dostavit, dejte nám prosím vědět, abychom dali šanci náhradníkům. 

Předškoly budou z kapacitních důvodů realizovány hromadně. Tzn. všichni budoucí školáci, kteří mají zájem vyzkoušet si školu nanečisto se mohou zúčastnit v uvedené termíny. První z nich je 18.11.2022, kdy má zbytek školy ředitelské volno a druhý 17.3. 2023. Pokud máte navíc zájem nahlédnout do reálného chodu školy, může se budoucí školák, po předchozí domluvě, přijít podívat spolu s rodičem v některém z uvedených dnů otevřených dveří viz výše.

 

Základní škola Křišťál

Lužická 432 (budova Gymnázia Jaroslava Žáka) Jaroměř 551 01

Zeptejte se nás

info@zskristal.cz

Najdete nás na Facebooku